TÜRKİYE DE BİR İLK

Dünyanın en büyük zeytin üreticisi olan S.S.Marmara Birlik Bursa tesisleri için bantlı sistem, zeytin kurutma ve soğutma sistemleri ihalesini kazanarak imalatını tamalayıp tesisi devreye aldık. Dünyanın en büyük kapasiteli zeytin kurutma tesisidir. Türkiye ve Avrupada kurutma bizim işimizdir.

KURTSANDAN YENİ PROJELER

Firmamız dünya genelinde bir eşi bulunmayan ilk tesisleri kendi tecrübe ve teknolojisi ile kurmaya devam ediyor. Su kullanmadan hurmaların temizlenmesi ile ilgili hattımız S.Arabistanda devreye alınarak hizmete başlamıştır. Su ile temizlenen hurmaların kabuklarında yaşanan problemler firmamız tarafından ortadan kaldırılmış, ticari değer kaybının önüne geçilmiştir. Diğer yeni ve dünyada ilk olan projemiz ise hurma şurubu, pekmezi ile ilgili olup deneme çalışmaları başarı ile gerçekleştirildikten sonra, S.Arabistan a sevk edilmiştir. Tahmini olarak Ekim ayı ortalarında tesisin montajı tamamlanarak üretime başlayacaktır. Farklı şekilllerde imal edilen hurma pekmezi hatlarında üretilen ürünler ağıza alındığında, dil üzerinde kalıntılar bırakmakta iken ilk olarak imal etmiş olduğumuz tesisimizde üretilen pekmezde 1 micron altına kadar inceltilip partiküllerden arındırıldığından hiç tortusuz, berrak ve kaliteli bir ürün elde edilmektedir. Firmamız salça üretim tesislerinin yanı sıra pizza sosu v.b. özel ürünleride elde edebilecek sistemleri imal etmektedir. Sayısı 20 nin üzerine çıkan ve yurt dışına kurduğumuz Tam Otomatik Sterilizasyon Otoklavlarını artık Türkiye` de de hizmetinize sunmaktayız. Özel ve devlet destekli projeler için imal ettiğimiz Otoklavlarımızın sayısı 5 i geçmiş ve imalatımızda olan ve ihalesi devam eden bir çok Otoklavımızda yakında devreye alınacaktır.

Kurtsan, 1974 yılında Türkiye' nin sanayi şehri Bursa' da üç kardeş ortak tarafından kurulmuştur. İlk önceleri demir çelik konstrüksiyon makine imalatları yapan şirket 1988 yılında paslanmaz çelik malzemeden gıda sektörüne makine imalatı yapmaya başlamıştır. Gıda sanayinin her türlü dalında proses makinaları imalatı yapan şirketimiz 4000 m2 alanda 2000 m2 kapalı fabrika binası ve 45 kişilik yetişmiş uzman ekibi ile her türlü ağır sistem iş makinaları ile hizmetine devam etmektedir.
 
Sitemizi bugün 94257, toplam 94279 kişi ziyaret etmiştir.
 
Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz